Наша історія

Ренійський заклад дошкільної освіти «Чомучка» Ренійської міської ради  був спроєктований українським державним інститутом проєктування міст «Гідроград» Ізмаїльським відділенням Одеського філіала на замовлення УКС облісполкома. У жовтні 1990 року був відкритий для дошкільнят за адресою Одеська обл. м.Рені, вул..Ізмаїльська ,33 і переданий у Ренійську міську раду під назвою ясла-садок  № 3 « Чомучка».

Приміщення ЗДО типове, двоповерхове. 3агальна площа ділянки 10584 кв.м. 3агальна площа приміщень 2291 кв.м. Проєктна потужність груп закладу -14

Проєктна потужність місць закладу -260 дітей

Фактично в закладі працює 10 груп:

2 групи раннього віку-від 1.5 до 3-х років

8 груп дошкільного віку-від 3-х до 6 років.

ЗДО відвідує 167 дітей

Режим роботи -10,5 годин, затверджений Ренійською міською радою Одеської області.

Світловий і тепловий режим відповідають санітарно-гігієнічним нормам. Опалювання з 2004 року індивідуальне ( природний газ).У ЗДО " Чомучка" створені всі умови для комфортного ,безпечного та цікавого перебування дітей.Кожна група має окремий вхід,роздягальню,групову кімнату,спальню,туалетну кімнату.На теріторії закладу розташован спортивний майданчик та просторні майданчики для кожної групи з зеленими насадженнями та ігровим обладнанням.Протягом 2017-2021 року в закладі замінені вікна та вхідні двері на металопластикові,встановлена система пожежної сигналізації,проведені капітальні ремонти  системи  водопостачання(холодна та горяча вода) та каналізації,системи опалення,капітальний ремонт майданчиків (заміна плитки та даху).

У 1990 році працювали всі 14 груп :10 для дітей від 3-х років, 4 для дітей раннього віку.

У період з 1993 па 2001 раки кількість груп скорочувалась у зв'язку із низькою народжуваністю дітей до 9 груп:7 груп- для дітей віком від 3-х років та 2- для дітей раннього віку.

У 2002 році став комунальною власністю громади міста Рені.

29 січня 2004 року перейшов у спільну власність територіальних громад міста і сіл Ренійського району.

В 2007 році була відкрита 10 група, третя для дітей раннього віку.

У 2008 році відремонтована і відкрита садова група , що дало можливість дітям відвідувати 11 груп: вісім-для дітей від 3-х років і три - для дітей раннього віку.

У вересні 2010 року та 2011 року відкриті ще дві групи для дітей від 3-років та раннього віку, що складало   13 груп: 9 садових та 4 раннього віку, всього відвідувало 2        дошкільників.

У січні 2012 року ЗДО  був переданий із власності Ренійської районної ради Одеської області у власність Ренійської міської ради. Змінена назва з « Дошкільний навчальний заклад загального розвитку ясла-садок « Чомучка» Ренійської  районної ради Одеської області » на « Дошкільний заклад загального розвитку яс-а-садок « Чомучка» Ренійської міської ради»

У серпні 2021 року у зв’язку  з низькою народжуваністю дітей функціонувало 12 груп :3 групи  раннього віку ,9 груп -для дітей від 3-х років. У вересні 2021 року  відкрито 3 інклюзивні групи: 1 група- молодший вік ,1 група-середній вік ,1 група-старший вік

З серпня 2022 року  функціонує 10 груп :2 групи раннього віку для дітей від 1,5-3-х років,8 груп дошкільного віку для дітей від 3-х до 6(7) років. В вересні 2022 року змінена назва з « Дошкільний навчальний заклад загального розвитку ясла-садок « Чомучка  »   Ренійської   міської   ради » на « Ренійський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) « Чомучка » Ренійської міської ради »